Basketboll

ARTI HAJDARI MVP I FINALES SË SUPERKUPËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Arti Hajdari është shpallur MVP i finales së Superkupës.

Basketbollisti pejan në radhët e Prizrenit 16, ishte individi më i mirë me shifra dhe me lojë në finalen e fituar përballë Trepçës dhe me meritë e fitoi këtë çmim.

34 pikë (8/5 për treshe), 4 kërcime e 1 vjedhje topi, ishin realizimet e Hajdarit në duelin e sotëm ndaj Trepçës.

Prizreni-16 e fitoi finalen ndaj Trepçës me rezultat 90-81.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.