Basketboll

DERBI I DITËS MES BASHKIMIT DHE YLLIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Derbi i ditës sonte zhvillohet në ”Sezai Surroi” të Prizrenit.

Bashkimi i etur për fitore e pret Yllin që po kalon në super-formë dhe kërkon të vazhdojë hapin për të mbyllur çështjen e të parit në tabelë.

Për prizrenasit është një sfidë shumë e rëndësishme, duke marrë parasysh se ndodhen në vendin e gjashtë me nëntë fitore e 13 humbje, për të synuar “Play-off”in, ndërkohë, që therandasit janë liderë me 16 fitore e pesë humbje.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Artmotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.