Basketboll

Rifati i reagon Marmarinosit pas akuzave të tij për basketbollin kosovar

Prishtinë(AsistiOnline) – Ish selektori i Kosovës, Christos Marmarinos para pak ditësh ka hedhur disa akuza të rënda në drejtim të Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe komunitetit të këtij sporti në vendin tonë.

Marmarinos ironizoi me gjendjen e e basketbollit kosovoar, duke përmendur sipas tij palestrat me kushte të mjerueshme, njohjen e dobët të basketbollit nga zytarët dhe lojtarët, madje shkoi aq larg saqë tha se njerëzit në Kosovë nuk e njohin as Michael Jordanin.

Marmarinos tallet shumë keq me basketbollin e Kosovës, nuk lë të zezë pa folur

E pas këtyre akuzave të rënda, i pari që ka reaguar sot ka qenë ish ndihmës trajneri i Marmarinos në atë kohë, Arbnor Rifati.

Ish trajneri i Proton Cable Prizrenit tha se të gjitha akuzat e lëshuara nga ana e ish selektorit janë të pa vërteta dhe paranoike dhe si të gjitha nuk qëndrojnë në asnjë formë.

Reagimi i plotë i Rifatit:

Komentet janë të mbyllura.