Prizreni

Ponte Prizreni arrin fitore të thellë ndaj Borës në sfidën e parë të ”play out”-it

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni e ka fituar duelin e parë të ''play out''-it ndaj Borës. Skuadra prizrenase e mposht atë prishtinase me diferencë të thellë...

Bora dhe Ponte Prizreni takohen sonte në ndeshjen e parë të play out-it

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet ndeshja e parë e ''play out''-it e vlefshme për inkuadrim ose mbetje në Superligën e Kosovës. Bora nga Liga e parë...

Prishtina lehtë ndaj Ponte Prizrenit, shpallet kampione e stinorit të rregullt

Sigal Prishtina ka përfunduar garat e rregullta me fitore dhe si lidere e Prince Caffe Superligës. Bardhekaltrit në ndeshjen e fundit kanë mundur Ponte Prizrenin...

Burim Zekiqi hero i gjakovarëve, Vëllaznimi mposht Ponte Prizrenin për t’u inkuadruar në ”play off”

Prishtinë(AsistiOnline) - Vëllaznimi e ka arritur ndoshta fitoren më të vlefshme sivjet, duke triumfuar ndaj rivalit direkt Ponte Prizrenit në xhiron e parafundit të...

Mbyllet pjesa e parë, epërsi e lehtë e Vëllaznimit ndaj Ponte Prizrenit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Gjakovë. Pas pjesës së parë po avancon ekipi i Vëllaznimit me rezultat 46-38. Te Vëllaznimi po dallohet,...

Pesëshja më e mirë dhe MVP nga xhiro 26-të e Superligës së Kosovës

1.THOMAS (PEJ), 2.BLACKSTONE (RAH), 3.ARTIS (TRE), 4.WALDOW (PEJ), 5. ZENELAJ (PPZ). Plejmejkeri i javës së 26-të në Prince Caffe Superligë, shpallet Larry Thomas i...

Ponte Prizreni rikthehet te fitoret pas një kohe të gjatë

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni është rikthyer te fitoret në elitën e basketbollit kosovar, pas një kohe relativisht të gjatë. Skuadra bardhezi triumfoi ndaj Rahovecit me...

Ekipet i hyjnë periodës së fundit me rezultat maksimalisht të ngushtë

Prishtinë(AsistiOnline) - Përfundon edhe çereku i tretë i ndeshjes. Në këtë periodë po avancon ngushtë ekipi i Rahoveci me shifrat 69-70. Te Rahoveci po dallohet, Edmond...

Xhiro e 26-të hapet sot me derbin e skuadrave nga fundi i tabelës

Prishtinë(AsistiOnline) - Xhiro e 26-të e Superligës së Kosovës starton sot me një duel mjaftë interesant. Bëhet fjalë për ndeshjen ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit,...

Të fundit: