Përfaqësuesja

Kosova U18 te femrat arrin fitoren e parë në Evropianin që po mbahet në Durrës

Prishtinë(AsistiOnline) - Kosova U18 te femrat e ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian - Divizioni C, që po mbahet në Durrës. Vashat e...

Kosova 3×3: Dita e fundit nis me humbje të ngushta

Prishtinë(AsistiOnline) - Po zhvillohet edhe dita e tretë dhe e fundit e ndeshjeve në turneun e FIBA 3x3 për U23 në Szolnoki të Hungarisë,...

Kosova U20 te femrat e mbyll fazën grupore pa fitore

Prishtinë(AsistiOnline) - Pas tri ndeshjeve të zhvilluara në fazën grupore të Evropianit - Divizioni C, Kosova U20 te femrat ende s'ka arritur fitore. Vashat tona...

Kosova U18 te femrat mposhtet nga Armenia

Prishtinë(AsistiOnline) - Përfaqësuesja e Kosovës U18 te femrat, sot e ka zhvilluar ndeshjen e dytë në Kampionatin Evropian - Divizioni B i cili po...

Kosova 3×3 pa fitore edhe në ditën e dytë në Hungari

Prishtinë(AsistiOnline) - Kosova 3x3 te meshkujt dhe femrat, mbetet pa fitore edhe në ditën e dytë të turneut U23 në Hungari. Në ndeshjet e dyta...

Biletat e ndeshjes vendimtare të Kosovës, në shitje në katër qytetet e vendit

Prishtinë(AsistiOnline) - Federata e Basketbollit të Kosovës sot ka njoftuar rreth shitjes së biletave për ndeshjen vendimtare të Kosovës që e zhvillon të shtunën...

Kosova U18 te femrat mposhtet nga Shqipëria në ndeshjen e parë të Evropianit

Prishtinë(AsistiOnline) - Përfaqësuesja e Kosovës U18 te femrat e ka nisur me humbje, Kampionatin Evropian - Divizioni C. Vashat tona janë mposhtur nga ato të...

Humbje edhe në ndeshjet e dyta në Hungari për Kosovën 3×3 në të dyja konkurrencat

Prishtinë(AsistiOnline) - Kosova 3x3 te meshkujt dhe femrat i ka zhvilluar edhe ndeshjet e dyta në ditën e parë të turneut të FIBA-s U23...

Basketbollistët e Kosovës po i vazhdojnë stërvitjet në Prizren, para duelit vendimtar me Danimarkën

Pas fitores ndaj Zvicrës, basketbollistët e Kosovës sonte (ora 18:00) vazhdojnë stërvitjet në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Përgatitjet në Prizren do të vazhdojnë deri...

Të fundit: