ABA League

Mijoviç e nis me Buduçnostin me humbje minimale nga Partizani i Obradoviqit

Prishtinë(AsistiOnline) - Ish-trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, Petar Mijoviç e ka nisur aventurën me Buduçnostin me humbje minimale. Skuadra nga Podgorica është mposhtur në kuadër...

ZVEZDA E MPOSHT PARTIZANIN NË FINALEN E PARË TË ABA LIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Crvena Zvezda e ka fituar duelin e parë të serisë finale ndaj Partizanit në ABA Ligë. Ekipi i Dejan Radonjiqit triumfoi ndaj rivalit...

ZVEZDA ARRIN FINALEN E SHTATË ME RADHË NË ABA LIGË

Prishtinë(AsistiOnline) - Crvena Zvezda ësthë skuadra e dytë finaliste e ABA Ligës, garës më të fortë rajonale në Evropë. Ekipi serb arriti që në duelin...

OBRADOVIQ E RIKTHEN PARTIZANIN NË FINALE TË ABA LIGËS PAS 10 VITESH

Prishtinë(AsistiOnline) - Partizani i Beogradit është plasuar sonte në finale të ABA Ligës pas 10 edicioneve. Skuadra serbe e mposhti Buduqnostin në duelin vendimtar gjysmëfinal...

ZVEZDA E FITON DUELIN E PARË GJYSMËFINAL NDAJ CEDEVITA OLIMPIJËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Crvena Zvezda e ka fituar duelin e parë gjysmëfinal ndaj Cedevita Olimpijës në Ligën e Adriatikut e njohur si ABA. Skuadra serbe triumfoi...

ZORAN DRAGIC TRANSFEROHET TE SKUADRA E ABA LIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti i famshëm slloven Zoran Dragic është bërë me ekip të ri. 'Zoki' është transferuar te skuadra kroato-sllovene, Cedevita Olimpija. Reprezentuesi slloven është bashkuar...

DERBI KROAT NË ABA LIGË I TAKOI ZARËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Zarës e ka fituar derbin kroat ndaj Splitit në Ligën më të fortë rajonale në Evropë, ABA Liga. Në një duel...

ASISTI 474 – “POLARIZON” INCIDENTIN E NDESHJES BASHKIMI – PRIZRENI 16 DHE SHUMË TEMA TJERA

Për adhuruesit e basketbollit në Artmotion dhe Klan Kosova, ASISTI në episodin 474 sjellë përmbajtje tejet atraktive që do të prekë shumë tema të...

BUDUQNOSTI ME TRANSFER NGA EUROLIGA

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra malazeze e Buduqnostit e ka bërë një transferim tejet të bujshëm për edicionin e ri të garave në të cilin do...

Të fundit: