Shqipëria

Zyrtare: Pezullohet Liga Unike

Prishtinë(AsistiOnlin) - Liga Unike Mbarëkombëtare e meshkujve është pezulluar për kohë të pacaktuar. Kështu ka marrë vendim sot bordi drejtues i kësaj lige, për shkak të...

Ponte Prizreni e arrin fitoren e dytë në Unike, triumfon ndaj Apolonisë

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni e ka arritur fitoren e dytë rresht në Ligën Unike. Skuadra prizrenase triumfoi çaste më parë në udhëtim te skuadra shqiptare...

Apolonia – Ponte Prizreni, dueli i vetëm i ditës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet edhe dueli i dytë i xhiros në Ligën Unike te meshkujt. Apolonia e Fierit e pret në shtëpi skuadrën e Ponte...

Peja me fitore të lehtë dhe të thellë ndaj Kamzës

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja e ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligën Unike. Pas humbjes në javën e kaluar nga Ponte Prizreni në shtëpi,...

Peja mbyll pjesën e parë me epërsi dyshifrore ndaj Kamzës

Prishtinë(AsistiOnline) -Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Pejës me rezultat 33-49. Te Peja po dallohet, Isiah Umipig me...

Arben Fetahu flet për problemet në Ligën Unike, tregon nëse projekti do të vazhdojë apo ndërpritet

Prishtinë(AsistiOnline) - Liga Unike e basketbollit mes Kosovës dhe Shqipërisë, sivjet është ballafaquar me telashe të shumta. Duke filluar nga shtyerja e sezonit të ri...

Zhvillime dramatike në Ligën Unike, mediat shqiptare thonë se Tirana tërhiqet nga gara

Edicioni i tretë i Ligës Unike në radhët e meshkujve rrezikon seriozisht të dështojë, ose të zhvillohet me një numër të reduktuar ekipesh. Vetëm pak...

Përkundër problemeve, sonte luhet dueli i Unikes mes Kamzës dhe Pejës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte edhe zyrtarisht fillon stinori i ri i Ligës Unike me duelin hapës nga xhiro e parë. Ndeshja e parë zhvillohet mes ekipit...

Çfarë po ndodh me Ligën Unike? Shtyhet edhe takimi mes Trepçës e Teutës!

Prishtinë(AsistiOnline) - Eshtë shtyer edhe një duel i xhiros së parë në Ligën Unike të meshkujve. Pas shtyerjes së duelit mes Golden Eagle Yllit dhe...

Të fundit: