LIGA UNIKE

Liga Unike e Femrave: Final 4 luhet në qytetin e Vlorës

Prishtinë(AsistiOnline) - Final Fouri i Ligës Unike për Femra do të luhet në qytetin e Vlorës. Kështu ka njoftuar para disa minutave faqja zyrtare e...

Bashkimi ia shkakton humbjen e parë Flamurtarit në Ligën Unike të femrave

Bashkimi ia ka shkaktuar humbjen e parë Flamurtarit në këtë edicion të Ligës Unike për femrat. Vashat prizrenase kanë triumfuar 83:66 (27:20, 14:14, 19:16,...

KBF Prishtina e fiton derbin kosovar në Unike ndaj Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - KBF Prishtina e ka fituar derbin kosovar ndaj Bashkimit në Ligën Unike të femrave. Vashat prishtinase kanë triumfuar në kryeqytet ndaj Bashkimit të...

Zyrtare: Pezullohet Liga Unike

Prishtinë(AsistiOnlin) - Liga Unike Mbarëkombëtare e meshkujve është pezulluar për kohë të pacaktuar. Kështu ka marrë vendim sot bordi drejtues i kësaj lige, për shkak të...

Liga Unike ende e pa kompletuar, Trebicka i paqartë për mbledhjen e sotme

Prishtinë(AsistiOnline) - Liga Unike Mbarëkombëtare e basketbollit mes Kosovës dhe Shqipërisë, te meshkujt vazhdon ta ketë të ardhmen e paqartë. Në xhiron e parë janë...

Ponte Prizreni e arrin fitoren e dytë në Unike, triumfon ndaj Apolonisë

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni e ka arritur fitoren e dytë rresht në Ligën Unike. Skuadra prizrenase triumfoi çaste më parë në udhëtim te skuadra shqiptare...

Apolonia – Ponte Prizreni, dueli i vetëm i ditës

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet edhe dueli i dytë i xhiros në Ligën Unike te meshkujt. Apolonia e Fierit e pret në shtëpi skuadrën e Ponte...

Peja me fitore të lehtë dhe të thellë ndaj Kamzës

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja e ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligën Unike. Pas humbjes në javën e kaluar nga Ponte Prizreni në shtëpi,...

Peja mbyll pjesën e parë me epërsi dyshifrore ndaj Kamzës

Prishtinë(AsistiOnline) -Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Pejës me rezultat 33-49. Te Peja po dallohet, Isiah Umipig me...

Të fundit: