ABA League

ÇMENDURIA BASKETBOLLISTIKE E MARSIT – EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION

Prishtinë(AsistiOnline) - Ky vikend i basketbollit në Artmotion do të jetë më i pasuri ndonjëherë në histori të televizioneve dhe platformave mediale: Superligës së...

KB PRISHTINA ME KËRKESË ZYRTARE DREJTUAR ABA LIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra më e trofeshme në basketbollin e Kosovës, Sigal Prishtina i ka dërguar një kërkesë zyrtare, njërës nga garat rajonale më të...

PALOKAJ ME ZARËN, PËSOJNË NGA PARTIZANI NË ABA LIGË

Prishtinë(AsistiOnline) - Ekipi i basketbollistit Jan Palokaj me prejardhje nga Peja e Kosovës, Zara është mposhtur në kuadër të xhiros së 6-të në ABA...

ASISTI PO KTHEHET, ME SHUMË RISI DHE EKSKLUZIVITETE NË EKRANET TUAJA

Prishtinë(AsistiOnline) - Pandemia ç’rregulloi shumë çka sivjet megjithatë të hënën ASISTI në ARTMOTION po kthehet më i fuqishëm se kurrë më parë. Tashmë aktivitet filluan...

SHUMË LËVIZJE NGA SKUADRAT E ABA LIGËS – TRANSFERET DHE LARGIMET

Prishtinë(AsistiOnline) - Kompeticioni i ABA Ligës jo më kot, është një ndër kompeticionet më serioze të basketbollit në Evropë. Dhe seriozitetin e kësaj gare më...

KORONAVIRUSI ‘GODET’ FUQISHËM KLUBIN E FAMSHËM KROAT TË CIBONËS

Prishtinë(AsistiOnline) - Koronavirusi e ka goditur jashtëzakonisht shumë, gjigantin e basketbollit kroat, Cibonën e Zagrebit. 11 lojtarë të klubit të madh kroat nga Zagrebi dhe...

ABA LIGA NDJEK SHEMBULLIN E NBA-SË, STINORI MUND TË LUHET NË DY SHTETE

Prishtinë(AsistiOnline) - Duke ndjekur shembullin e NBA-së, Podgorica dhe Laktasi mund të organizojnë stinorin e ABA Ligës sivjet. Fillimi i ABA League është caktuar për...

DY EKIPET E MËDHA KROATE, NISIN PËRGATITJET PËR EDICIONIN E RI

Prishtinë(AsistiOnline) - Dy ekipet e mëdha kroate, KK Cibona dhe KK Zara tashmë kanë nisur përgatitjet për edicionin e ri, transmeton AsistiOnline.com   Sikurse Cibona ashtu...

ERJON KASTRATI TEK SKUADRA QË GARON NË ABA LIGË

Prishtinë(AsistiOnline) - Reprezentuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Erjon Kastrati është afër transferimit tek skuadra e madhe sllovene që garon në ABA Ligë. AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht,...

Të fundit: