Shqiptarët në botë

Bomba e mbrëmjes nga Turqia: Erxhan Osmani drejt Anadolu Efesit

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti shqiptar, Erxhan Osmani mund të transferohet te gjiganti i basketbollit turk dhe evropian, Anadolu Efes. Kështu kanë raportuar gjatë ditës së sotme...

Meti Thaçi transferohet në elitën gjeorgjiane

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti i ri shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Meti Thaçi është bërë me skuadër të re. Siç ka mësuar AsistiOnline.com, Meti është transferuar...

Edon Maxhuni largohet nga Crailsheim Merlins, shumë oferta të reja për të

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti shqiptar, Edon Maxhuni është ndarë zyrtarisht me ekipin e deritanishëm ku bënte pjesë. Skuadra elitare gjermane, Crailsheim Merlins ka njoftuar se ka...

Meti Thaçi konfirmon largimin nga Çairi, gati për hapin e radhës në karrierë

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti i ri shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Meti Thaçi ka mbetur lojtar i lirë. I biri i legjendës së basketbollit shqiptar Muhammed...

Kenan Spahiu vazhdon kontratën me Karshijakën

Prishtinë(AsistiOnline) - Kenan Spahiu do të mbetet pjesë e Pinar Karsiyakës. Basketbollisti kosovar me nënshtetësi turke, është zyrtarizuar me vazhdim të kontratës nga ekipi i...

Lajm i madh nga shqiptarët e Iliridës, Çairi siguron qëndrimin në Superligën e Maqedonisë Veriore

Prishtinë(AsistiOnline) - Në vitin e parë të debutimit historik për klubin shqiptar - Çairi 2030, sonte na vjen një lajm i madh. Klubi i themeluar...

Illmen Bajra me Homburgun kalojnë fazën e parë të play off-it në Ligën e parë gjermane

Prishtinë(AsistiOnline) - Trajneri i ri dhe me shumë perspektivë, Illmen Bajra po vazhdon ta udhëheq me sukses ekipin gjerman të femrave, Bod Homburg. Këta të...

Kenan Spahiu po e rikthen shkëlqimin, realizon rekord pikësh në karrierën e tij për fitoren e Karsiyakës

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti me prejardhje nga Kosova, Kenan Spahiu ka qenë fantastik sonte në fitoren e Pinar Karsiyakës. Përpos sigurimit të fitores ndaj Merkezefendit 101-109,...

Raidersi i Besim Maxhunit e fiton ndeshjen e parë të ”play off”-it ndaj liderit të stinorit të rregullt

Prishtinë(AsistiOnline) - Raiders Basket që drejtohet nga kosovari, Besim Maxhuni në Ligën e parë të Finlandës, e ka nisur me fitore ''play off''-in e...

Të fundit: