Rahoveci

Prishtina shkon në pushim me epërsi ndaj Rahovecit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në kryeqytet. Pas pjesës së parë po avancon ekipi prishtinas me rezultat 46-38. Te Prishtina po dallohet, Nate...

Pesëshja më e mirë dhe MVP nga xhiro 26-të e Superligës së Kosovës

1.THOMAS (PEJ), 2.BLACKSTONE (RAH), 3.ARTIS (TRE), 4.WALDOW (PEJ), 5. ZENELAJ (PPZ). Plejmejkeri i javës së 26-të në Prince Caffe Superligë, shpallet Larry Thomas i...

Ponte Prizreni rikthehet te fitoret pas një kohe të gjatë

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni është rikthyer te fitoret në elitën e basketbollit kosovar, pas një kohe relativisht të gjatë. Skuadra bardhezi triumfoi ndaj Rahovecit me...

Ekipet i hyjnë periodës së fundit me rezultat maksimalisht të ngushtë

Prishtinë(AsistiOnline) - Përfundon edhe çereku i tretë i ndeshjes. Në këtë periodë po avancon ngushtë ekipi i Rahoveci me shifrat 69-70. Te Rahoveci po dallohet, Edmond...

Xhiro e 26-të hapet sot me derbin e skuadrave nga fundi i tabelës

Prishtinë(AsistiOnline) - Xhiro e 26-të e Superligës së Kosovës starton sot me një duel mjaftë interesant. Bëhet fjalë për ndeshjen ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit,...

Pesëshja e javës dhe MVP nga xhiro 25 në Superligën e Kosovës

PESËSHJA E JAVËS (XHIRO 25) 1. THOMAS (PEJ), 2. KRYEZIU (RAH), 3. JOSEPH (PEJ), 4. G.MORINA (GEY), 5. HARRIS (GEY). 1. Plejmejkeri i javës 25,...

Rahoveci arrin edhe një fitore, triumfon ndaj Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Rahoveci e ka arritur edhe një fitore në elitën e basketbollit kosovar në stinorin pranveror. 'Vreshtarët' që tashmë kanë rënë nga liga, por...

Rahoveci mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Rahovec. Pas pjesës së parë po avancon ekipi i Rahovecit me shifrat, 49-40. Te Rahoveci deri tani po...

Trepça më vështirë sesa priti ndaj Rahovecit, por ruan formën perfekte para derbit me Prishtinën

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Trepçës e a vazhduar formën e lartë edhe në këtë xhiro të elitës së basketbollit kosovar. Mitrovicasit triumfuan në shtëpi ndaj...

Të fundit: