Borea

Vushtrria e nis me fitore synimin për Superligë

Prishtinë(AsistiOnline) - Edhe pse aspak lehtë, skuadra e Vushtrrisë e ka nisur me fitore sezonin e ri në Ligën e parë. Ekipi vushtrrias fitoi në...

FITORE ARRIJNË EDHE DY PRETENDENTËT, NEW BASKETI DHE ISTOGU

Prishtinë(AsistiOnline) - Xhiro e 13-të e Ligës së parë të meshkujve ka qenë me fat edhe për dy skuadrat e tjera që po luftojnë...

PRISHTINA E RE MBYLL GJYSMËSTINORIN ME FITORE TË THELLË

Prishtinë(AsistiOnline) - Me duelin mes Prishtinës së Re dhe Boreas, është mbyllur stinori vjeshtor në Ligën e parë të Kosovës. Nikoqirët e Prishtinës së Re...

DARDANËT MPOSHTEN NGA BOREA PAS 4 FITOREVE RRADHAZI!

Prishtinë(AsistiOnline) - Borea e ka mposhtur ekipin e Dardanëve në xhiron e tetë të Ligës së parë. Pejanët janë përkujdesur që të mposhtin 92-78 ekipin...

BOREA FITOI TRILLERIN E VËRTETË DHE PAS VAZHDIMEVE NDAJ NEW BASKETIT

Prishtinë(AsistiOnline) - Njëra prej dueleve më interesante të xhiros në Ligën e parë mes Boreas dhe New Basketit është mbyllur vetëm pas vazhdimeve. Në këtë...

VËLLAZNIMI ME FITOREN E RRADHËS, MPOSHT EDHE BOREAN

Prishtinë(AsistiOnline) - Vëllaznimi i Gjakovës e ka arritur edhe fitoren e pestë rradhazi në Ligën e parë. Në Palestrën e vet ''Shani Nushi'' gjakovarët triumfuan...

ISTOGU ME FITORE DHE NË HAP ME KREUN

Prishtinë(AsistiOnline) - Edhe Istogu e ka vazhduar formën e mirë dhe pa humbje në Ligën e parë. Edhe pse me vështirësi, istogasit i'a kanë dalur...

KJO MESJAVË SJELL XHIRON E PARË TË LIGËS SË PARË

Këtë mesjavë do të zhvillohet java e parë në Ligën e Parë. Kjo Ligë numëron dhjetë skuadra dhe pritet të jetë shumë interesante, pasi...

BOREA NË LIGËN E PARË, MPOSHTI MEGASPORTIN NË ”PLAY OUT”!

Skuadra e Boreas në edicionin e ardhshëm do të garojë në Ligën e Parë. Borea ishte në vendin e dytë në Ligën e Dytë të...

Të fundit: