Borea

MBYLLET XHIRO E KATËRT NË LIGËN E PARË, FAVORITËT S’DËSHTOJNË

Në mesjavë janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së katërt në Ligën e Parë në basketboll. Vëllaznimi ka shënuar edhe fitoren e katërt në po aq...

MBYLLET XHIRO E DYTË NË LIGËN E PARË, FITORE TË PRITURA TË FAVORITËVE

Prishtinë(AsistiOnline) - Është mbyllur edhe xhiro e dytë në Ligën e parë të meshkujve. Ndeshjentejet interesante e karakterizuan edhe këtë xhiro dhe u arritën këto rezultate: Vëllaznimi...

PËRFUNDON XHIRO HAPËSE E LIGËS SË PARË

Prishtinë(AsistiOnline) - Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar xhiro e parë në Ligën e parë seniore të meshkujve. Një xhiro tejet interesante që dha rezultate tejet...

BASKETBOLLI I KOSOVËS EKSKLUZIVISHT NË ART MOTION

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll pritet të jetë shumë interesant. Elita përbehet nga nëntë skuadra, kurse rikthimi i Pejës pritet...

HIDHET SHORTI PËR EDICIONIN E RI, DERBI NË XHIRON E PARË

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës është hedhur shorti për garat e Superligës, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë...

NË VIKEND MBAHET KLINIKA PËR TRAJNERË TË BASKETBOLLIT

Në vikend më 25 dhe 26.05.2019 në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) dhe Shoqatës së Trajnerëve të Basketbollit të Kosovës (SHTBK)...

Borea – Golden Eagle Ylli  72-143

Pasi siguroi gjysmë finalen, Golden Eagle Ylli shumë i relaksuar u përballë me Borean në javën e fundit të pjesës së rregullt të kampionatit...

BASHKIMI – BOREA 181:63

Bashkimi e ka mposhtur AFK Boreanë me rezultat të thellë 181:63 në kuadër të xhiros së 27-të dhe të parafundit të Superligës. Për fitoren e...

PËRFUNDOI STINORI I RREGULLT NË SUPERLIGË, XHIRO E FUNDIT ME REZULTATE INTERESANTE

Prishtinë (AsistiOnline) - Ditën e djeshme përfundoi stinori i rregullt në elitën e basketbollit kosovar. Në këtë vikend ishte e paraparë të luhej xhiro'ja e...

Të fundit: