BIBL

Caktohet lokacioni i ”Final Four”-it të Ligës Ballkanike, nuk është Peja

Prishtinë(AsistiOnline) - Është caktuar lokacioni i Final Four-it të Ligës Ballkanike për stinorin 2022/23. Kështu ka njoftuar sot faqja zyrtare e garës, duke bërë me...

Edhe Levski largohet nga Liga Ballkanike, reagon ashpër drejtori Shay Shtriks

Prishtinë(AsistiOnline) - Levski i Sofjes është skuadra e radhës që tërheqet nga liga rajonale e basketbollit, BIBL. Sajti zyrtar i BIBL-së ka njoftuar sot se...

Vazhdojnë tërheqjet nga Liga Ballkanike, njoftohet për diskualifikimin e Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Edhe një tërheqje e një ekipi, por tash kosovar, ka ardhur nga Liga rajonale e basketbollit, BIBL. Pas tërheqjes së Budivelnykut nga Ukraina,...

Budivelnyku tërheqet nga Liga Ballkanike, thonë se s’kanë fonde financiare

Prishtinë(AsistiOnline) - Kompeticioni i Ligës Ballkanike ka lëshuar një komunikatë zhgënjyese para pak minutave në web-sajtin e vet. Në të shkruan se skuadra ukrainase, Budivelnyk...

Peja pëson humbjen e parë nën drejtimin e Hadar, mposhtet në BIBL

Skuadra e Pejës e ka pësuar disfatën e dytë sezonale në Ligën Ballkanike. Ekipi verdhezi është mposhtur sonte në Izrael nga Hapoel Beer Sheva 88-81. Vendasit...

Peja e dërrmon edhe Bashkimin, ekipi i Hadar në tjetër nivel

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Pejës ka vazhduar me fitore nën-drejtimin e trajnerit të ri, Rami Hadar. Ekipi pejan sonte triumfoi me shifrat e thella ndaj...

Peja mbyll pjesën e parë me diferencë të thellë ndaj Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshes, Bashkimi - Peja. Pas pjesës së parë po avancon thellë ekipi i Pejës 41-58. Samardo Samuels po dallohet...

Bashkimi dhe Peja takohen sot në duelin e vlefshëm për Ligën Ballkanike

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot zhvillohet një duel mjaftë interesant i dy prej skuadrave më të vjetra në basketbollin e Kosovës. Bashkimi dhe Peja takohen mes vete,...

Peja e demolon Beroen në mes të Bullgarisë, verdhezinjët në super-formë me trajnerin e ri

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Pejës e ka arritur edhe fitoren e tretë me radhë dhe të dytën për dy ditë në Ligën Ballkanike. Ekipi verdhezi...

Të fundit: