FIBA Europe Cup

Chemnitzi shkon në pushim me epërsi të thellë ndaj Yllit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e duelit. Pas kësaj pjesë-loje po avancon thellë skuadra vendase me rezultat 51-28. Te Ylli deri tani u dallua, Rashun Davis...

Golden Eagle Ylli sot ndaj Chemnitzit në Gjermani

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Golden Eagle Yllit sot e zhvillon duelin e dytë të fazës grupore në FIBA Europe Cup. Kampioni i Kosovës ka...

(VIDEO-LAJM) Shqiptarët në botë: Edon Maxhuni fantastik, eliminon Chemnitzin nga Kupa e Gjermanisë e shkëlqen edhe në FIBA Europe Cup

Prishtinë(AsistiOnline) - Edon Maxhuni ishte fantastik gjatë javës që lamë pas duke debutuar në dy gara, në Kupën e Gjermanisë dhe në FIBA Europe...

Ylli mposhtet në duelin e parë grupor të FEC nga Galil Elioni

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Golden Eagle Yllit e ka nisur me humbje fazën grupore të FIBA Europe Cup. Therandasit janë mposhtur në cilësinë e vendasit...

Galil Elioni shkon në pushim me epërsi ndaj Yllit

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Pas kësaj pjesë-loje po avancon skuadra e Galil Elionit me rezultatin 35-48. Te Ylli deri tani u dallua,...

Ëndërr e kahmotshme, Ylli sot e nis rrugëtimin e gjatë në një kompeticion prestigjioz evropian

Prishtinë(AsistiOnline) - Një ëndërr e kahmotshme u realizua jo fortë larg, para dy vitesh kur klubi i Yllit e fitoi trofeun e parë në...

Ylli sot e nis fazën grupore në FIBA Europe Cup, luan ndaj kësaj skuadre izraelite

Golden Eagle Ylli sot do të zhvillojë ndeshjen e parë në grupet e FIBA Europe Cup. Kjo është paraqitja e parë për therandasit në...

Sportingu i Lisbonës e fiton turneun kualifikues në Mitrovicë dhe inkuadrohet në grupe të FIBA Europe Cup

Sportingu i Lisbonës ka triumfuar në kualifikimet e Grupit A të FIBA Europe Cup dhe do të jetë pjesë e grupeve në këtë garë. Të...

Prishtina pëson thellë nga Kalev/Cramo dhe eliminohet nga FIBA Europe Cup

Prishtinë(AsistiOnline) - Sigal Prishtina e ka mbyllur me humbje të thellë aventurën në kualifikimet për FIBA Europe Cup që në ndeshjen e parë. Skuadra nga...

Të fundit: