Eurobasket

Muhammed Thaçi flet për paraqitjen e Edonit në Eurobasket, tregon edhe se ku është Kosova në këtë aspekt

Prishtinë(AsistiOnline) - Mysafir special në ASIST-in 501, ishte ish-basketbollisti i madh shqiptar, Muhammed Mujo Thaçi që tash është trajner me potencial unik. Muja që aktualisht...

Ekskluzive (VIDEO-LAJM): Edon Maxhuni flet në ASIST për debutimin fantastik dhe rrjedhën që pati në Eurobasket

Prishtinë(AsistiOnline) - Gjatë ditës së djeshme u transmetua episodi i radhës i ASIST-it i cili si zakonisht ishte special dhe shumë interesant. Këtë epsiod u...

Ekskluzive (VIDEO-LAJM): Adis Beqiragiq flet në ASIST për përvojën fenomenale në Eurobasket, rrëfen shumë gjëra të padëgjuara

Prishtinë(AsistiOnline) - 10 ditë pas mbrojtjes së titullit të kampionit të kosovës me Golden Eagle Yllin, jehoi lajmi se Adisi është emëruar selektor i...

Pak kush e priti, por Spanja me ndërrim të gjeneratës e fiton Eurobasketin 2022

Prishtinë(AsistiOnline) - Spanja është fituese e Eurobasketit 2022. Kombëtarja iberike ka arritur që ta mposht Francën në finalen e madhe me rezultatin përfundimtar 88-76, për...

Gjermania e mbyll Eurobasketin 2022 me medalje të bronztë

Prishtinë(AsistiOnline) - Gjermania është fituese e medaljes së bronztë në Eurobasket 2022. Skuadra gjermane e mposhti sonte Poloninë në sfidën për vendin e tretë me...

Sonte finalja e madhe e Eurobasket 2022, luhet edhe sfida për medaljen e bronztë

Prishtinë(AsistiOnline) - Dita e sotme pritet të jetë mjaftë e ngjeshur me basketboll, vendor dhe mbi të gjitha evropian. Me fillim nga ora 20:30 e...

Spanja e mposht skuadrën më bindëse të Evropianit, arrin në finalen e madhe

Prishtinë(AsistiOnline) - Edhe pse shumë pak kush e kishte parashikuar në finale për shkak të ndrrimit të të gjeneratës, megjithë këtë Spanja është finalisti...

Franca e demolon Poloninë, rikthehet pas 9 viteve në finale të Eurobasketit

Prishtinë(AsistiOnline) - Franca është skuadra e parë finaliste e Eurobasket 2022. Ekipi i drejtuar nga selektori Vincent Collet, sot e mposhti Poloninë në gjysmëfinale të...

Sot zhvillohen gjysmëfinalet e Eurobasketit, ky është orari i tyre

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale të Eurobasketit 2022. Katër skuadra do të luftojnë për të arritur fazën grandioze të turneut më prestigjioz për...

Të fundit: